Новини

Яким буде ЄВІ-2024?

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив характеристики Єдиного вступного іспиту або ЄВІ – цей іспит будуть складати всі вступники до магістратури цього року та частина вступників до аспірантури. Це випробування міститиме тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника). Було визначено кількість завдань кожного тесту, форми тестових завдань, час, відведений на їх виконання, схеми нарахування балів. 

Завдання ТЗНК  буде укладено відповідно до Програми тесту загальної навчальної компетентності 2022 року, з іноземних мов – до Програми єдиного вступного іспиту з іноземних мов 2019 року.

Блок ТЗНК складатиметься з двох компонентів: вербально-комунікативного й логіко-аналітичного. Усього буде 27 завдань:

  • 4 – на заповнення пропусків у мікротекстах (підзавдання 1–10) (потрібно буде доповнити речення в мікротексті словосполученнями / словами, вибравши їх з-поміж наведених варіантів);
  • 23 – з вибором однієї правильної відповіді.

На проходження тесту дається 75 хвилин.

Завдання ТЗНК буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів. Тобто по 1 тестовому балу нараховуватимуть за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу – за кожний правильно заповнений пропуск у мікротексті. Отже, за виконання всіх завдань ТЗНК можна отримати від  0 до 33 тестових балів.

Блок з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської на вибір вступника) складатиметься з двох частин: читання і використання мови.

Тест міститиме 30 завдань:

  • 6 – на встановлення відповідності (треба дібрати твердження / ситуації до оголошень / текстів, запитання до відповідей або відповіді до запитань);
  • 5 – з вибором однієї правильної відповіді;
  • 19 – на заповнення пропусків у тексті (потрібно доповнити речення в тексті словосполученнями / словами з наведених варіантів).

На виконання завдань тесту дається 45 хвилин.

За завдання з іноземної мови згідно зі схемою нарахування балів буде нараховано по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену «логічну пару» в завданнях на встановлення відповідності та по 1 тестовому балу за кожний правильно заповнений пропуск у тексті.

Отже, за виконання завдань блоку з іноземної мови можна отримати від 0 до 30 балів.

Нагадуємо, що реєстрація для. складання ЄВІ розпочнеться 07 травня та триватиме до 29 травня. Маєте питання – звертайтесь!