Новини

Про єдине фахове вступне випробування з аграрних наук, економіки та управління для вступу на бакалаврат

Новації для вступників на бакалаврат на основі диплому молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра та фахового молодшого бакалавра. Ви тепер маєте можливість складати додаткове фахове вступне випробування, яке буде враховуватися при формуванні конкурсного бала для вступу на освітній рівень бакалавра. Ця новація стосується вступників на спеціальності з областей аграрних наук, економіки та управління.

Що потрібно знати майбутнім вступникам?

  1. Фахові вступні випробування є добровільними. Вступники, які бажають покращити свій конкурсний бал і вважають свої фахові знання важливішими, ніж загальноосвітні предмети, можуть зареєструватися для їх складання. Результати випробувань враховуються у формулі розрахунку конкурсного бала. Якщо ви зареєструєтесь, то маєте прийти складати, тому оцініть свої шанси та можливості заздалегідь.
  2. Необхідність складання фахового вступного випробування не є обов’язковою. Вступники, які не реєструються на це випробування, можуть абсолютно спокійно вступати за результатами ЗНО або НМТ.
  3. Спеціальності, на які можна складати фахові вступні випробування, включають аграрні науки, економіку, управління, культуру і мистецтво, соціальні та поведінкові науки, публічне управління та адміністрування.
  4. Для розрахунку конкурсного бала використовується формула, яка враховує оцінки з предметів, вагові коефіцієнти, результати творчого конкурсу, оцінку фахового вступного випробування та бали за успішне закінчення підготовчих курсів закладів вищої освіти. Приклад дивіться на нашій інфографіці.
  5. Реєстрація на фахові вступні випробування проводиться з 19 до 30 квітня в основну сесію, а для участі в додатковій сесії – з 10 до 14 червня. Сесії випробувань заплановані з 24 до 27 червня, а результати оголошуються до 08 липня. Додаткова сесія проводиться з 15 до 19 липня, і результати оголошуються до 29 липня.

Бажаємо успіхів у підготовці та вступі! Маєте питання – не зволікайте, ми поруч!